Magnesy dźwigowe

Magnesy MAGSY służą do manipulacji z materiałem płaskim i okragłym kształcie np. w warsztatach, magazynach materiału hutniczego, manipulacja przy nożycach, przecinaczach i maszynach do obróbki metalu, wymianie formy w wtryskarkach.

Stosując bardzo silne NdFeB magnesy jest osiągana wysoka moc przy małych wymiarach magnesów.

Zalety magnesu dźwigowego

Magnes dźwigowy

  • magnesy po prostu "włączysz i wyłączysz" przy pomocy dźwigni umieszczonej na stronie bocznej.
  • siła magnetyczna nie jest ograniczona w czasie
  • niezależność od energii elektrycznej
  • eksploatacja bez konieczność konserwacji

Sprzedajemy wyłącznie certyfikowane magnesy

CertyfikatMagnesy dźwigowe oferowane przez naszą firmę posiadają certyfikat Mechaniczno-Maszynowego Instytutu w Brnie. Każdy magnes poddawany jest odpowiednim pomiarom, dzięki czemu w momencie dostawy produkt zaopatrywany jest w odpowiedni certyfikat określający jego udźwig. Wszystkie nasze magnesy dźwigowe spełniają normę Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2006/42/ES.

Zapewniamy operatywne terminy dostawy

Termin dostawy wszystkich typów magnesów dźwigowych wynosi 48 godzin od otrzymania wiążącego zamówienia, na zamówienie dostępna również nośność 5.000 kg.

Sprzedaż online magnesów

W naszym e-shopie można wybrać z bogatej oferty magnesów

KUPIĆ MAGNESY DŹWIGOWE W E-SHOPIE

Pliki do pobrania

Testowanie magnesów dźwigowych

Aparatura kontrolno pomiarowaPrzeprowadzamy przeglądy rewizyjne wszystkich typów i marek stałych magnesów dźwigowych. Przegląd rewizyjny magnesu dźwigowego składa się nie tylko z kontroli wytrzymałości wszystkich części i ich zużycia (szczególny nacisk kładzie się na kontrolę dolnej powierzchni roboczej). Najważniejsza część rewizji polega na zmierzeniu siły oderwania magnesu na urządzeniu do testowania (siła, przy której dojdzie do oderwania magnesu od przenoszonego ładunku).

Dla zapewnienia bezpieczeństwa pracy wymagane jest, aby nośność magnesu dźwigowego była trzykrotna (to znaczy magnes o nośności 300 kg powinien być testowany na 900 kg). Oczywistością jest, że po przeprowadzeniu testu wystawiamy protokół testu.

Okresowe rewizje i testy urządzeń podnośnikowych (do których należy też magnes stały dźwigowy) są jednak ważne również dla zapobiegania urazów w pracy.

Po upływie terminu gwarancji zalecamy przeprowadzenie rewizji 1 x w roku.

Czy chcą Państwo przetestować magnesy?

Prosimy zwrócić się do nas. Każdemu klientowi wychodzimy maksymalnie naprzeciw.

UMÓWIĆ TESTOWANIE