Samoczyszczący magnes nad przenośnik (MS F)

Samoczyszczący magnes nad przenośnikSłuży do separowania zwłaszcza większych metalowych magnetycznych zanieczyszczeń z łatwo przenikalnych mieszanin transportowanych na taśmociągu. Przeważnie jest umieszczany nad taśmociąg z poziomym obróceniem o 90° lub nad bęben wynoszący (patrz rysunki). Wychwytane magnetyczne zanieczyszczenia są wynoszone na bok z pomocą taśmociągu, który obraca się koło magnesu.

 

 

Magnes nad przenośnik możemy na życzenie wyposażyć w śledzenie zjeżdżania taśmy i obrotów taśmy.

 

W celu otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub wypełnienie formularza. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Produkt został stworzony i wyprodukowany przez naszą firmę. Montaż i serwis dokonywany jest przez naszych wykwalifikowanych techników.

 

Konstrukcja separatora nad przenośnik

Konstruując separator wykorzystaliśmy z naszego wieloletniego doświadczenia w produkcji separatorów magnetycznych. Kładziemy nacisk przede wszystkim na wysoką skuteczność separowania (siłę i zasięg pola magnetycznego), odporność separatora nawet w najtrudniejszych warunkach i jego niezawodność.

Separator ten jest produkowany na obrabiarkach CNC i są użyte komponenty od światowych producentów. Na przykład łożyska SKF, napęd Nord i ślimakowa skrzynia przekładniowa universal - w razie zainteresowania z falownikiem Nord. W sumie separator jest wyprodukowany tak, aby był odporny nawet w trudnych warunkach (np. wysokie zapylenie). Wszystkie łożyska są dokładnie kryte.

Samoczyszczący separator magnetyczny nad przenośnik (MS F EKO) - EKOnomiczny

Samoczyszczący separator magnetyczny nad przenośnik (MS F EKO)Ekonomiczny wariant wspomnianego powyżej separatora. W tym separatorze wychwytane zanieczyszczenia magnetyczne są wynoszone na bok z pomocą taśmy, która obraca się wokół magnesu.

Ten separator w wersji EKO posiada napęd Nord. Są użyte zwykłe łożyska. Również korpus separatora nie jest tak dokładnie kryty, jak w przypadku typu MS F. Oba typy separatorów produkujemy w różnych wielkościach tak, aby była możliwa instalacja nad przenośnikami taśmowymi o różnej szerokości.

W celu otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub wypełnienie formularza. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Produkt został stworzony i wyprodukowany przez naszą firmę. Montaż i serwis dokonywany jest przez naszych wykwalifikowanych techników.

 

Porównanie separatorów magnetycznych MS F i MS F EKO

 Właściwości Separátor MS F Separátor MS F EKO
Separator z automatycznym czyszczeniem ano ano
Możliwość instalacji prostopadle i równolegle do przenośnika ano ano
Wysoka skuteczność separacji ano ano
Napęd NORD ano ano
Łożyska SKF Zwykłe łożyska
Zastosowanie nawet w silnie zapylonym środowisku ano Nie zalecamy
Krycie korpusu separatora ano ne
Możliwość wyposażenia w czujnik obrotów ano ne
Możliwość wyposażenia w czujkę zjeżdżania taśmy ano ne

 

Użyteczna rada - jeszcze skuteczniejsza separacja metali na taśmociągu

W razie separacji metali z wyższej warstwy na taśmociągu zalecamy dla zapewnienia maksymalnej skuteczności separacji użycie oprócz płyty magnetycznej lub separatora nad taśmociągiem (1) również walca magnetycznego (2), który odseparuje metale ze spodniej części warstwy.