PRODUKTY

MENU

Separatory magnetyczne

Separatory substancji płynnych z czyszczeniem ręcznym

Separator magnetyczny służy do wychwytywania metalowych magnetycznych zanieczyszczeń w strumieniu płynnych substancji. Posiada bardzo silne magnesy stałe i zapobiega ponownemu uniesieniu zanieczyszczeń magnetycznych strumieniem cieczy. Podczas czyszczenia nie trzeba wyjmować rdzeni magnetycznych z nierdzewnych tulei i dzięki temu nie dochodzi do ich zanieczyszczenia lub uszkodzenia.

Separatory substancji płynnych z czyszczeniem automatycznym

Separator magnetyczny służy do wychwytywania metalowych magnetycznych zanieczyszczeń w strumieniu płynnych substancji. Posiada bardzo silne magnesy stałe i zapobiega ponownemu uniesieniu zanieczyszczeń magnetycznych strumieniem cieczy. Proces czyszczenia jest w pełni automatyczny i odpada konieczność obsługi. Najwyższa dostępna jakość separacji!

Separatory mieszanek suchych z czyszczeniem ręcznym

Separator magnetyczny służy do wychwytywania metalowych magnetycznych zanieczyszczeń z suchych materiałów o dobrej sypkości. Posiada silne magnesy stałe na bazie rzadkich pierwiastków, które osiągają kilkakrotnie wyższą indukcję magnetyczną (siłę magnetyczną) niż magnesy ferrytowe. Podstawową częścią separatora magnetycznego są magnetyczne wysuwane ruszty. Uzyskujemy indukcję magnetyczną do 14.000 G!

Separatory mieszanek suchych z czyszczeniem automatycznym

Separator magnetyczny służy do wychwytywania metalowych magnetycznych zanieczyszczeń z suchych materiałów o dobrej sypkości. Proces czyszczenia jest w pełni automatyczny i odpada konieczność obsługi. Najwyższa możliwa jakość separacji!

Separatory magnetyczne rotacyjne

Separator rotacyjny przeznaczony jest do separacji (wychwytywania) zanieczyszczeń z gorzej przenikalnych mieszanin o gorszych właściwościach nasypowych składających się z materiału większego ziarna. Element z rurami magnetycznymi osadzony jest na wale napędzanym silnikiem elektrycznym. Podczas separacji rury magnetyczne obracają się regularnie. W zależności od typu i ilości separowanego materiału prędkość obrotową można zmieniać.

Płytowe separatory magnetyczne

Separator płytowy jest przeznaczony do separowania zanieczyszczeń z łatwo przenikalnych mieszanek o gorszej sypkości i większej ziarnistości materiału, który już nie przechodziłby płynnie przez ruszty magnetyczne. Zazwyczaj posiadają magnesy ferrytowe. Zaletą jest nastawny daszek rozgarniający, który równomiernie kieruje strumień materiału wprost na płyty magnetyczne. Dostępne również w wersji automatycznej!

Magnetyczne pręty testujące

Magnetyczny pręt do testowania służy do sprawdzania, czy materiał zawiera metalowe magnetyczne zanieczyszczenia. Posiada bardzo silne magnesy neodymowe NdFeB. Zanieczyszczenia usuwa się pociągając za rękojeść z tworzywa - zanieczyszczenia magnetyczne odpadną.

Płyty magnetyczne nad przenośnik

Płyta magnetyczna nad przenośnik służy do separowania małych ilości metalowych magnetycznych zanieczyszczeń z łatwo przenikalnych mieszanin transportowanych na taśmociągu. Dla zachowania pełnej sprawności płytę trzeba czyścić codziennie.

Separatory magnetyczne metali nad przenośnikiem taśmowym

Separator magnetyczny metali służy do separowania zwłaszcza większych metalowych magnetycznych zanieczyszczeń z łatwo przenikalnych mieszanin transportowanych na taśmociągu. Produkujemy w wersji z czyszczeniem ręcznym i automatycznym.

Bębny magnetyczne

Bęben magnetyczny jest przeznaczony do separowania magnetycznych zanieczyszczeń metalowych z sypkich materiałów (metale kolorowe, granulat z tworzywa, mieszanki odpadowe, węgiel). Zaletą bębna magnetycznego jest to, że nie jest częścią przenośnika taśmowego, dlatego jego użycie jest bardziej uniwersalne.

Bębny magnetyczne wynoszące

Magnetyczny bęben wynoszący jest przeznaczony do separowania metalowych zanieczyszczeń magnetycznych z sypkich, lepkich materiałów transportowanych na przenośniku. Zaletą magnetycznego bębna wynoszącego jest dwukrotne napowietrzenie separowanego materiału.

Walce magnetyczne

Walec magnetyczny jest przeznaczony do separowania magnetycznych cząstek metalowych z sypkich materiałów. Walec magnetyczny zastępuje bęben końcowy przenośnika. Jego użycie jest wskazane też tam, gdzie trzeba chronić następne urządzenie przed uszkodzeniem metalem.

Pręty magnetyczne

Pręty magnetyczne posiadają bardzo silne magnesy NdFeB. Dzięki bardzo cienkiej ściance rury osłaniającej siła magnetyczna na powierzchni rury magnetycznej wynosi 6 300 i 8 900 G! Przy pomocy tych prętów magnetycznych można samodzielnie skonstruować dowolny rusztowy separator magnetyczny.

Magnesy do leja wsypowego wtryskarki

Magnes do leja wsypowego wtryskarki znajdzie zastosowanie przede wszystkim w przemyśle tworzyw sztucznych, gdzie jest stosowany regranulat lub mielony materiał. Magnes jest w stanie wychwytywać nawet bardzo drobne pyłowe cząstki metalu. Łatwe czyszczenie!

Separatory magnetyczne metali nieżelaznych

Ten separator należy do nowej generacji separatorów magnetycznych. Umożliwia separowanie również metali niemagnetycznych od metali magnetycznych i pozostałych niemetalowych cząstek

Linie separacyjne

Zajmujemy się projektowaniem, konstruowaniem i budową linii separacyjnych. Według potrzeb klienta zaprojektujemy na miarę linię separacyjną tak, aby spełniała wszystkie wymagania.

Separatory magnetyczne

Separator magnetyczny to urządzenie, które wykorzystuje magnes do wychwytywania metalicznych zanieczyszczeń magnetycznych z różnych mieszanek, zarówno tych sypkich, jak i ciekłych. Separatory magnetyczne można stosować przed, w trakcie, a także po produkcji materiału i można je dostosować tak, aby wychwytywały materiały magnetyczne różnego rodzaju z różną intensywnością. I chociaż ich zastosowanie ma prawie zawsze wyłącznie charakter przemysłowy, separatory magnetyczne mają wiele różnych zastosowań. Za pomocą siły magnetycznej separatory magnetyczne wychwytują i oddzielają ferromagnetyczne, a w niektórych przypadkach paramagnetyczne zanieczyszczenia metaliczne. Mogą różnić się wielkością – począwszy od wersji stołowej do dużego, ciężkiego bębna magnetycznego, stosowanego w recyklingu i produkcji.

Podział separatorów magnetycznych

Separatory magnetyczne dzielimy ze względu na rodzaj separacji na automatyczne i ręczne. Jak nazwa podpowiada, automatyczna separacja nie wymaga obsługi manualnej, której nie da się uniknąć w przypadku ręcznych separatorów magnetycznych. Ale dzielimy je również ze względu na rodzaj separowanego materiału – suchy lub ciekły. Do suchych materiałów zalicza się np. zboża, mąkę, mak, cukier, sól. Materiały ciekłe mogą obejmować emulsje do płukania i odtłuszczania, oleje, syropy, czekoladę itp.

Przykład separatora z separacją ręczną

Separator magnetyczny płytowy z ręcznym systemem separacji MSP Ten typ separatora jest przeznaczony do materiałów sypkich o gorszych właściwościach sypnych. Najczęściej wyposażony jest w magnesy ferrytowe, ale można też zastosować w nim mocniejsze magnesy neodymowe. Separator jest skonstruowany w taki sposób, aby oczyszczanie było jak najbardziej efektywne i zajmowało jak najmniej czasu. Separator ma po bokach otwierane drzwiczki, na których umieszczone są wspomniane magnesy, do których przyczepiają się wychwycone metalowe cząsteczki przeznaczone do usunięcia.

Przykład separatora z separacją automatyczną

Jednostronny separator magnetyczny do suchych mieszanek Ten typ separatora magnetycznego wyposażony jest w silne magnesy neodymowe, które umożliwiają wychwytywanie metalowych zanieczyszczeń magnetycznych o różnej wielkości. Jest zaprojektowany tak, aby w procesie separacji możliwe było wychwycenie nawet cząsteczek większych niż 5 mm. Separacja automatyczna odbywa się w cyklach zgodnie z ustawioną wcześniej częstotliwością, w trakcie których wychwycone zanieczyszczenia metalowe odprowadzane są na drugą stronę, do bocznego zbiornika.

Separator magnetyczny na indywidualne zamówienie

Separator magnetyczny można kupić gotowy, wybierając odpowiedni model dostępny na magazynie, ale jeżeli wymaga tego Państwa działalność, separator może zostać zaprojektowany na indywidualne zamówienie. Realizacja zamówienia zaczyna się od przygotowania rysunku, przez produkcję, a kończy na montażu urządzenia.

Dlaczego warto wybrać separator naszej marki?

Firma MAGSY jest największym wyspecjalizowanym producentem, działa w tej branży już od ponad 20 lat i ma swoje filie nie tylko w całej Europie, ale także w USA, więc doskonale potrafimy Państwu doradzić. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu średni czas produkcji separatora na zamówienie to zaledwie 3 miesiące, co plasuje naszą firmę w europejskiej czołówce. Wisienką na torcie jest gwarantowany przez MAGSY serwis pogwarancyjny własnych separatorów.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram