Bęben magnetyczny (MB)

Bęben magnetycznyBęben magnetyczny jest przeznaczony do separacji-oddzielania metalowych, magnetycznych części z sypkich mieszanin (metale kolorowe, granulat tworzyw). zazwyczaj bywa włożony pod lej wsypowy maszyny lub za przenośnik taśmowy, z których spada nie separowany materiał na bęben magnetyczny, który przeprowadza właściwą separację - oddzielanie. Jego zaletą jest, że nie jest częścią przenośnika taśmowego, dzięki czemu jest bardziej uniwersalny.

W celu otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub wypełnienie formularza. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Produkt został stworzony i wyprodukowany przez naszą firmę. Montaż i serwis dokonywany jest przez naszych wykwalifikowanych techników.

 

Konstrukcja bębna magnetycznego

Bęben magnetyczny składa się z zewnętrznego, nierdzewnego, obracającego się płaszcza z zabierakami i z magnetycznego rdzenia z magnesami ferrytowymi (można wyposażyć też w bardzo silne magnesy neodymowe NdFeB). Te magnesy wytwarzają na powierzchni bębna potrzebne pole magnetyczne, dzięki któremu są metalowe cząstki wychwytywane i wynoszone aż za oś bębna. Tu nastąpi rozmagnesowanie i metale samowolnie odpadną w odróżnieniu od niemetalowego separowanego materiału, który odpada już przed osią bębna magnetycznego.

Animacja funkcjonowania bębna magnetycznego

Działania bębna magnetycznego

Możliwości korzystania

Bębny magnetyczneBęben magnetyczny jest wykonany ze stali nierdzewnej i jesteśmy w stanie dostosować jego wymiary do wymagań klienta. Dzięki użyciu bębna magnetycznego wyraźnie wzrośnie jakość przerabianego materiału. Wskazane jest też wykorzystanie go tam, gdzie trzeba ochronić nawiązujące urządzenia przed uszkodzeniem metalowymi cząstkami.

Bęben magnetyczny w konstrukcji skrzyniowej (MBZ)

Bęben magnetyczny w konstrukcji skrzyniowejZ powodu znacznie prostszej instalacji bębna magnetycznego dostarczamy też bęben magnetyczny łącznie z konstrukcją skrzyniową. Zasada separacji jest identyczna z bębnem magnetycznym. W tym wykonaniu bęben magnetyczny jest zainstalowany w konstrukcji skrzyniowej i w ten sposób odpada problem z mocowaniem bębna magnetycznego.

Zalety konstrukcji skrzyniowej

Bęben magnetyczny w konstrukcji skrzyniowejMateriał do separacji wsypuje się do konstrukcji skrzyniowej górnym otworem. Konstrukcja skrzyniowa jest zakończona dwoma otworami, którymi wypadają oddzielnie metale i odseparowany materiał. Średnicę i długość bębna oraz wymiary konstrukcji skrzyniowej dostosowujemy do potrzeb klienta.

Bęben magnetyczny w konstrukcji skrzyniowejBęben magnetyczny w konstrukcji skrzyniowej jest dostarczany wraz z silnikiem i skrzynią przekładniową i może być wyposażony w magnesy ferrytowe lub znacznie silniejsze magnesy neodymowe NdFeB.

W celu otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub wypełnienie formularza. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Produkt został stworzony i wyprodukowany przez naszą firmę. Montaż i serwis dokonywany jest przez naszych wykwalifikowanych techników.

 

Bęben magnetyczny w konstrukcji skrzyniowej - dwupiętrowy (MBZD)

Bęben magnetyczny w konstrukcji skrzyniowej dwupiętrowyDwupiętrowy bęben magnetyczny znajdzie zastosowanie w miejscach, gdzie jest potrzebna jeszcze wyższa jakość separacji, dzięki dodaniu następnego bębna magnetycznego. Następne zastosowanie jest w celu minimalizacji zanieczyszczenia wychwytanych metali separowanym materiałem - gdzie trzeba uzyskać jak najwyższą czystość odseparowanych metali.

Konstrukcja dwupiętrowego bębna

Bębny magnetyczne separatora można wyposażyć w magnesy ferrytowe lub bardzo silne magnesy neodymowe NdFeB. Możliwa jest też ich kombinacja, kiedy jeden bęben magnetyczny posiada magnesy ferrytowe a drugi neodymowe. Dobór odpowiedniego typu magnesów i prawidłowej kolejności bębnów w razie kombinacji obu typów magnesów zalecamy konsultować z nami. Prosimy o kontaktowanie się z nami w sprawie zapytań. Chętnie pomożemy.

W celu otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub wypełnienie formularza. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Produkt został stworzony i wyprodukowany przez naszą firmę. Montaż i serwis dokonywany jest przez naszych wykwalifikowanych techników.

 

Zalety bębna magnetycznego

  1. kombinacja bębnów z różnymi magnesami
  2. wysoka jakość separacji
  3. regulacja obrotów każdego bębna samodzielnie
  4. dostosowanie do Państwa potrzeb

Użycie bębna magnetycznego

  • perfekcyjna separacja
  • minimalizacja zanieczyszczenia wychwytanych metali separowanym materiałem

Łatwe dostosowanie do Państwa potrzeb

Użycie dwupiętrowego bębna magnetycznegoDla każdego bębna można samodzielnie dobrać obroty. Na życzenie możemy wyposażyć bęben w sygnalizację dźwiękową i świetlną.

Jako producent tych urządzeń wykonamy je dokładnie według Państwa potrzeb – dostosujemy wymiary separatora do Państwa technologii, zalecimy odpowiednią średnicę bębnów i pomożemy w doborze odpowiednich magnesów.

Sprzedajemy też inne separatory magnetyczne do mieszanek suchych

Bebny magnetyczne wynoszące

Magnetyczny dwupoziomowy bęben wynoszący (MBVD) Bęben magnetyczny składa się ze statycznego rdzenia magnetycznego i obracającego się płaszcza z zabierakami wychwytującymi zanieczyszczenia metalowe. Dolny bęben wychwytuje zanieczyszczenia metalowe z taśmy przenośnika, materiał niemagnetyczny jest dalej transportowany przenośnikiem. Górny bęben odbiera zanieczyszczenia metalowe z dolnego bębna i przesypuje je do osobnego zsypu. Każdy bęben posiada własny silnik z przekładnią. Podczas odbierania […]