Separator magnetyczny metali niemagnetycznychSeparator ten jest przedstawicielem generacji magnetycznych separatorów i umożliwia również separowanie niemagnetycznych metali od metali magnetycznych i innych cząstek niemetalowych. Separator jest przenośnikiem, na którego końcu jest umieszczony magnetyczny cylinder indukcyjny. Cylinder ten posiada bardzo silne magnesy neodymowe NdFeB. Metoda separacji opiera się o różne przewodnictwo poszczególnych metali.

 

 

Konstrukcja separatora metali niemagnetycznych

Magnetyczny separator metali niemagnetycznychObracające się magnesy wewnątrz bębna powodują powstanie zmiennego pola magnetycznego. Te z kolei oddziałuje na metale niemagnetyczne powodując powstanie prądów wirowych. Interakcja zachodząca między polami skutkuje wytworzeniem siły, która wyrzuca przedmioty niemagnetyczne. Elementy magnetyczne natomiast są przyciągane do bębna i odrzucane za jego osią pod przenośnikiem.

W celu otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub wypełnienie formularza. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Produkt został stworzony i wyprodukowany przez naszą firmę. Montaż i serwis dokonywany jest przez naszych wykwalifikowanych techników.

W efekcie transportowany materiał zostaje podzielony na 2 części (patrz animacja):

  • metale niemagnetyczne (aluminium, miedź, ...)
  • materiał niemetalowy (tworzywa, papier, drewno, szkło, odpad komunalny,...)

Możliwości korzystania separatora metali niemagnetycznych

Główne zastosowanie jest w

  • branży recyklingu,
  • w likwidacji odpadów, odpadów z urządzeń elektronicznych, kabli

Wypróbuj separator indukcyjny metali niemagnetycznych (Eddy current separator)!

Wykorzystaj nasz testowy separator indukcyjny! Bezpłatnie sprawdzimy dokładnie Twój materiał i udokumentujemy wynik. Tylko u Magsy możesz mieć pewność, że separator będzie działać dokładnie tak, jak potrzebujesz!