Wysuwany rotacyjny separator magnetyczny (MSVR)

Wysuwany rotacyjny separator magnetycznyRotacyjny separator magnetyczny składa się z magnetycznych wysuwanych tubusów, które są umieszczone w skrzyniowej konstrukcji zakończonej kołnierzami. Komponent z tubusami magnetycznymi jest umieszczony na wale napędzanym silnikiem elektrycznym (400 V). W trakcie separacji zatem tubusy magnetyczne płynnie obracają się, co obniża ryzyko przetarcia tubusów kryjących magnesów ściernym materiałem oraz obniża ryzyko zatkania separatora mniej sypkim materiałem. Powierzchnia urządzenia jest wykończona piaskowaniem (za dopłatę można dostarczyć w wykonaniu polerowanym).

Separator magnetyczny jest zakończony kwadratowymi kołnierzami. Jesteśmy jednak w stanie spełnić Państwa wymagania co do wymiarów wejściowych/wyjściowych i różnych rodzajów zakończeń.

W celu otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub wypełnienie formularza. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Produkt został stworzony i wyprodukowany przez naszą firmę. Montaż i serwis dokonywany jest przez naszych wykwalifikowanych techników.

Zalety separatora

  1. Bardzo wysoka skuteczność separacji.
  2. Jest wyprodukowany ze stali nierdzewnej 1.4301.
  3. Rotujące tubusy są napędzane silnikiem elektrycznym.
  4. Obniżone ryzyko przetarcia tubusów ściernym materiałem.
  5. Możliwość zmiany prędkości rotacji tubusów magnetycznych.

Materiały możliwe do separacji

  • Sypkie i mniej przepuszczalne mieszanki
  • Materiały ze skłonnością do tworzenia sklepień
  • Materiały ścierne

Konstrukcja separatora rotacyjnego

Magnesy są umieszczone w nierdzewnej obudowie, dzięki czemu są chronione przed uszkodzeniem a ich czyszczenie jest bardzo łatwe, szybkie i wygodne. Tubusy magnetyczne są osadzone na rotującym wale napędzanym silnikiem elektrycznym. Można zmieniać prędkość rotacji tubusów magnetycznych według typu i ilości separowanego materiału.

Rotujące rury magnetyczne

Separator magnetyczny posiada bardzo silne magnesy neodymowe NdFeB z indukcją magnetyczną 10.400 G (na życzenie możemy zastosować magnesy z indukcją magnetyczną ponad 14.000 Gs!). Średnica wysuwanego tubusu magnetycznego 30 mm, grubość ścianki tubusu ok. 0,7 mm. Urządzenie jest kompletnie wykonane ze stali nierdzewnej 1.4301.

Czyszczenie separatora magnetycznego

Usuwanie wychwytanych metalowych zanieczyszczeń jest bardzo łatwe. Po odbezpieczeniu zapinek należy wyciągnąć tubusy magnetyczne z korpusu separatora. Następnie odchylić drzwiczki i zablokować w tej pozycji trzpieniem zabezpieczającym. Na tubusy magnetyczne nasunąć naczynie na zanieczyszczenia. Jako ostatni krok zdjąć z rdzeni magnetycznych tubusy wraz z naczyniem na zanieczyszczenia. Wychwytane metalowe cząstki odpadną do naczynia i separator magnetyczny jest wyczyszczony.