Cylinder magnetycznyCylinder magnetyczny służy do separacji metalowych części z sypkich mieszanin (drewno, kamień, metale kolorowe...). Samoczyszczący cylinder magnetyczny jest zainstalowany jako bęben powrotny przenośnika taśmowego, którym jest transportowany materiał do separowania. Cząstki metalu są przytrzymywane przez cylinder magnetyczny i odnoszone aż za oś cylindra, gdzie dojdzie do ich oddzielenia a metale samowolnie odpadną (patrz animacja).

Cylinder magnetycznyDzięki użyciu cylindra magnetycznego znacznie wzrośnie jakość przerabianego materiału. Jego użycie jest wskazane również tam, gdzie trzeba ochronić nawiązujące urządzenie przed uszkodzeniem cząstkami metalu. Przy wyższej warstwie transportowanego materiału zalecamy użycie również w kombinacji magnesem nad przenośnik, który umożliwi efektywne separowanie metali z górnej warstwy separowanego materiału.

W celu otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub wypełnienie formularza. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Produkt został stworzony i wyprodukowany przez naszą firmę. Montaż i serwis dokonywany jest przez naszych wykwalifikowanych techników.

Animacja funkcjonowania cylinndra magnetycznego

Działania cylinndra magnetycznego

Cylinder magnetyczny posiada magnesy ferrytowe. Można go wyposażyć w bardzo silne magnesy neodymowe NdFeB. Cylinder magnetyczny jesteśmy w stanie dostosować wymiarowo do wymagań klienta. Zastosowanie znajdzie przy recyklingu odpadu (do pozyskiwania materiałów magnetycznych z odpadów), w tartakach, kamieniołomach, kopalniach).

Użyteczna rada - jeszcze skuteczniejsza separacja metali na taśmociągu

W razie separacji metali z wyższej warstwy na taśmociągu zalecamy dla zapewnienia maksymalnej skuteczności separacji użycie oprócz płyty magnetycznej lub separatora nad taśmociągiem (1) również walca magnetycznego (2), który odseparuje metale ze spodniej części warstwy.