Pręt magnetyczny (MT)

Pręt magnetyczny (MT)Pręty magnetyczne o średnicy 25 i 30 mm posiadają bardzo silne magnesy NdFeB. Dzięki bardzo cienkiej ściance kryjącej rury siła magnetyczna na powierzchni rury magnetycznej wynosi 6.300 i 8.900 G! Za pomocą tych prętów magnetycznych można samodzielnie zestawić dowolny separator magnetyczny.

Towar jest dostępny na magazynie, gotowy do wysyłki.
KUP PRĘTY W E-SHOPIE

Produkt został stworzony i wyprodukowany przez naszą firmę. Montaż i serwis dokonywany jest przez naszych wykwalifikowanych techników.

Możliwości korzystania

Pręt magnetycznyPręty magnetyczne za pomocą gwintu wystarczy przykręcić do dowolnego nośnika i wytworzyć w ten sposób magnetyczny ruszt. Ulepszoną wersją jest umieszczenie pręta magnetycznego dodatkowo do nierdzewnych rur w celu ich czyszczenia. Po wyciągnięciu z rury metale odpadną - dochodzi jednak do znacznego obniżenia siły magnetycznej.

 

Magnesy do filtrów tekstylnych (MTF)

Zachycené nečistoty na magnetické tyčiTe separatory magnetyczne posiadają bardzo silne magnesy neodymowe NdFeB i dzięki temu ich separacja jest bardzo skuteczna. Ten separator wkłada się do wnętrza filtra tekstylnego, co znacznie zwiększa skuteczność filtracji i jednocześnie wydłuży żywotność filtrów tekstylnych.

Budowa separatora magnetycznego do filtrów tekstylnych

Ten separator magnetyczny składa się z jednego lub dwóch prętów magnetycznych i z nierdzewnego nośnika, w którym są pręty włożone. Całe to urządzenie wsuwa się do wnętrza rękawowego filtra tekstylnego. Wyraźnie uprościliśmy umocowanie pręta magnetycznego w nośniku nierdzewnym, dlatego nie jest potrzebne żadne skręcanie śrubami.

Same filtry tekstylne wychwytują zanieczyszczenia do wielkości 20 μm. Nasze magnesy do filtrów tekstylnych mają potwierdzone przez akredytowane laboratorium wychwytywanie metalowych zanieczyszczeń od 1,5 μm

Zalety magnesu w filtrze tekstylnym

 • Wychwytuje metalowe zanieczyszczenia od wielkości 1,5 μm
 • Wydłuża żywotność filtra tekstylnego
 • Wysoka skuteczność filtracji
 • Dostosowanie do potrzeb użytkownika
 • Bardzo łatwe czyszczenie dzięki polerowanej powierzchni pręta
 • Przegroda bezpieczeństwa między prętami magnetycznymi – obniżenie ryzyka urazu

Towar jest dostępny na magazynie, gotowy do wysyłki.
KUP PRĘTY W E-SHOPIE

Produkt został stworzony i wyprodukowany przez naszą firmę. Montaż i serwis dokonywany jest przez naszych wykwalifikowanych techników.

 

Użycie magnesu w przemysłowych filtrach tekstylnych

 • To urządzenie magnetyczne pomyślnie zainstalowaliśmy np. w przemyśle spożywczym i maszynowym
 • Według naszego doświadczenia nierdzewny nośnik z prętami magnetycznymi jest kompatybilny wymiarowo z przeważną większością filtrów tekstylnych. W razie użycia filtrów innych rozmiarów dostosujemy nośnik nierdzewny.
 • Służy do zwiększania skuteczności separacji istniejących filtrów tekstylnych.
 • Magnesy do rękawowych filtrów tekstylnych wypożyczymy do wypróbowania.

Jakie materiały umieją separować

 • Bardzo drobne zanieczyszczenia metalowe z cieczy.

Czyszczenie magnesów do filtrów

Czyszczenie magnesów do filtrówPręty magnetyczne produkujemy w wykonaniu polerowanym, co znacznie ułatwia ich czyszczenie. Pomagają w tym równiež niemagnetyczne końce tych prętów, dzięki czemu oczyszczanie pręta z metali jest łatwe.

 1. Pociągając za krążek wyciąga się czop z otworu w pręcie magnetycznym (czop jest na sprężynie, dlatego trzyma pręt magnetyczny w potrzebnym miejscu)
 2. Wysunąć pręt magnetyczny z czopu na dolnej stronie nierdzewnego nośnika. Teraz można wygodnie oczyścić od wychwytanych zanieczyszczeń.
 3. Czyszczenie magnesów do filtrówPonowna instalacja – nasadzić pręt magnetyczny na czop w dolnej stronie nierdzewnego nośnika a następnie pociągając za krążek wysunąć górny czop i włożyć pręt magnetyczny. Czop zapadnie do przygotowanego otworu w górnej stronie pręta magnetycznego i zabezpieczy pręt w nośniku nierdzewnym.

Pliki do pobrania