Magnetyczny zmiękczacz wody Twarda woda zawiera duże ilości soli wapnia lub magnezu, które poprzez swoją krystalizację tworzą osad (tzw. „kamień wodny“) w rurach, armaturach, kranach. Zjawisko to przybiera na sile poprzez podgrzewanie wody, a więc kamień wodny najczęściej osadza się na grzejnikach bojlerów, pralek, zmywarek i czajników elektrycznych. Osadzony kamień wodny nie tylko skraca czas użytkowania tych urządzeń, ale również zwiększa zużycie energii elektrycznej. Ponadto usunięcie kamienia wodnego jest bardzo trudne i kosztowne, a często nawet niemożliwe.

Jak działa magnetyczny zmiękczacz wody

Magnetyczny zmiękczacz wody zmienia właściwości fizyczne soli przechodzących przez pole magnetyczne, w bardzo prosty sposób „zmiękcza“ wodę, znacząco redukując osadzanie kamienia. W ten sposób „uzdatniona“ woda może nawet rozpuszczać już uformowane osady.

Umieszczenie magnetycznego zmiękczacza wody na rurociągu

Nasz produkt nie wymaga energii elektrycznej ani wkładów zapasowych. W porównaniu do innych produktów dostępnych na rynku wyposażony został w neodymowe magnesy, których pole magnetyczne jest znacznie mocniejsze od magnesów ferrytowych. Powłokę tworzywa wyposażono w elementy ergonomiczne dla łatwej instalacji, bez przerywania rurociągu oraz bez użycia narzędzi!

Wpływ magnetycznego zmiękczacza na jakość wody

Skala obniżenia twardości wody oraz tworzenia się osadu jest zależna od typu i stanu rurociągu, temperatury wody, stopnia twardości wody i innych czynników zewnętrznych, a jej wartość nie może zostać zagwarantowana!

Sprzedaż akcesoriów magnetycznych on-line

W naszym sklepie z pewnością znajdziesz coś dla siebie

KUP ZMIĘKCZACZ WODY W SKLEPIE INTERNETOWYM

OSTRZEŻENIE:  Urządzenie to nie jest przeznaczone ani rekomendowane do uzdatniania wody pitnej, zaleca się jego zainstalowanie przy rozgałęzieniu ciepłej wody użytkowej (do pieca, bojlera lub pralki).